בית אבות לתשושי נפש - מחלקה לתשושי נפש מול כרמל

 
יש לא מעט בתי אבות לתשושי נפש באזור חיפה והקריות ובכלל באזור הצפון כולו. השאלה היא מה ההבדל בין כל בתי האבות האלו ומה מייחד כל אחד ואחד מהם. הנה כמה דברים שחשוב מאוד שתדעו לקראת הבחירה המשמעותית ביותר עבור יקירכם, בחירת בית האבות אליו תבחרו שיעבור.

 
 

איך למצוא בית אבות לתשושי נפש מתאים?

 
חשוב לזכור כי לא כל בית אבות הוא בית אבות לתשושי נפש. בעוד יש בתי אבות רבים בארץ, רק חלקם יוכלו לספק את התמיכה, השגרה והטיפולים שתשושי נפש זקוקים להם. תשושי נפש צריכים תמיכה סיעודית לאורך כל היום, לפי רמות שמשתנות לפי מצבו הרפואי וגם לפי רצונו להיות עצמאי, ואסור לשכוח כי ההעדפה האישית של הקשיש תהיה חשובה גם היא, חרף מצבו הרגיש. כדי למצוא בית אבות מתאים באזור חיפה והצפון צריך להבין מה הייחוד שלו אך יותר מכול, מה מתאים עבורכם.

 
בית אבות לתשושי נפש בצפון
 
 

לבחון מה המקום המתאים ביותר עבור המטופל

 
כדי להבין מה מצבו האמיתי של תשוש הנפש, יש צורך להגיע לאבחון מקצועי. האבחון חייב להתבצע עם רופא מומחה מהתחום שיוכל להבהיר את מצבו ואת האפשרות הטובה ביותר עבורו בהתאם לממצאים. יש רמות משתנות לבעיה ולא תמיד ברורים לנו כל הסימנים, לעתים רק לאחר זמן ממושך ניתן לעלות על בעיות שכחה ובעיות התנהגותיות הנגרמות כתוצאה מתסמיני הגיל המשפיעים על המוח. לתשושי הנפש בצפון יש פתרון לשגרת החיים והוא מעבר לבית האבות לתשושי נפש "מול כרמל".

בית האבות לתשושי נפש מול כרמל נמצא בקיבוץ שער העמקים, באווירה כפרית ונוף מושלם. המטופלים שלנו מקבלים טיפול מסור ואוהב ויחס אישי. אנו אוהבים אותם אחד אחד ומשתדלים שירגישו בבית, דבר שמאוד חשוב לעשות במיוחד כאשר מדובר במחלקה לתשושי נפש.
 
 
 בית אבות לתשושי נפש מול כרמל
 

דעו מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן

 
ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן הם המתקנים. המתקנים יכולים להיות בסטנדרטים אחרים וכאן נכנס גם שיקולי התקציב. יש בתי אבות שיכילו חדר אוכל יוקרתי ובריכה, טיפולי ספא וכמובן שגרה פעילה עם הפעלות מגוונות ולעתים אף סיורים, בעוד שדיור מוגן יציגו שגרה רגועה יותר, לעתים מבחירה לאופי המקום, מקום עם הרבה יותר עצמאות עבור המטופל.

 

כיצד בית אבות לתשושי נפש משפר את חיי המטופל?

 
ישנם כמה וכמה יתרונות משמעותיים במעבר קשישים לבית אבות סיעודי המתאים עבורם. אלו היתרונות העיקריים:

בטיחות ושמירה מקיפה

בבית אבות לתשושי נפש בצפון, ימצאו הקשישים את כל מה שהם צריכים. תהיה להם מסגרת תומכת ואוהבת שתעזור להם בכל שגרתם ולמעשה הם יוכלו להרגיש הרבה יותר עצמאיים ממה שהם היו אי פעם. כמובן שזו לא עצמאות מלאה ועדיין יהיו הרבה דברים שהם לא יוכלו לבצע לבדם, אך המתקנים מותאמים עבורם ולחצני מצוקה פזורים בכל מקום כך שיותר בטוח מזה לא הם לא יוכלו לקבל.

ביקורים חופשיים למשפחות

לבית האבות אפשר להגיע לבקר מתי שרוצים ואין כל הגבלה על היציאה והכניסה. הקשיש לא עובר למקום סגור להיפך, הוא עובר למקום משפחתי ואוהב שמאפשר לו לחיות כמו שהוא רוצה. מעבר לבית אבות לתשושי נפש בצפון בסך הכול פותח עוד אפשרות עבור הקשיש, כך שתמיד תהיה לו את החממה הבטוחה שלו.

טיפולים אלטרנטיביים ורפואיים

אצלנו במול כרמל ניתנים טיפולים אישיים עבור כל אחד ואחת מהמטופלים. אנו מתחייבים לצוות מסור ודואג שעומד על המשמר 24/7 ובנוסף לוקחים בחשבון את מצב הבריאות של כל אחד ואחת ובכך מתאימים לו טיפול מתאים ומסור.
 
 
 
 

היכרות עם הצוות המטפל

 
אחד הדברים החשובים ביותר הוא מפגש עם הצוות הסיעודי המטפל. מומלץ מאוד להרגיש את הכימיה עם האנשים איתם יקירכם ילכו לבלות את שארית חייהם, כך על פי האינטואיציה שלכם תוכלו לבדוק האם המקום מתאים עבור יקירכם.

 
בית אבות לתשושי נפש - הכרות עם הצוות המטפל
 

חשוב לבדוק כשמחפשים בית אבות סיעודי

 
המעבר אינו פשוט, אך מעבר לכך ישנו המישור הנפשי שובר השגרה וכולל התאקלמות לא פשוטה בעבור תשושי הנפש. לכן חשוב מאוד לבדוק היכן נמצא המקום אליו עוברים. בנוסף, חשוב לבדוק שלבית האבות יש רישיון מטעם משרד הבריאות. יש להכיר את הצוות המטפל ולבחון את שגרת יומו של המקום ובכך להבטיח תיאום ציפיות ומעבר מושלם כמצופה.
 
 
 

מול כרמל – בית אבות לתשושי נפש בצפון

 
אנו במול כרמל מציעים לכם את המקום המושלם ביותר מכל הבחינות. צוות מסור, אדיב ומקצועי, מתקנים חדישים ואווירה שלווה ומיוחדת. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם עוד היום!


 
 
אנו במול כרמל מציעים לכם להגיע לבית האבות המורשה שלנו ולקבל חיים חדשים. אנו כאן לשירותכם לכל שאלה ולכל ייעוץ, פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם עוד היום!