בית אבות סיעודי

 
כולנו מייחלים לשנים ארוכות ובריאות. רוצים להאריך ימים וליהנות מבריאות טובה גם בגיל מבוגר. אבל במציאות זה לא כך. רבים הם הקשישים אשר אמנם חצו את גיל השמונים ואף מעבר לכך, אבל המצב הבריאותי שלהם אינו שפיר. הם מתמודדים עם תופעות שונות שהזקנה מביאה בכנפיה, וזקוקים לטיפול מתאים שיאפשר להם לחיות את שנות הזקנה שלהם בכבוד. כל זמן שהקשיש עצמאי ומסוגל לשרת את עצמו בכוחות עצמו הוא יוכל לחיות בדיור מוגן, בבית אבות ואפילו בביתו הפרטי. אך כאשר מגיע שלב בו הקשיש אינו יכול לעזור לעצמו, והוא זקוק לעזרה מתמדת יהיה עליו למצוא מענה בבית אבות סיעודי.
 
 

מהו בית אבות סיעודי?

 
 
בית אבות סיעודי הינו בית אבות אשר שוהים בו קשישים שהמצב הבריאותי שלהם מחייב טיפול צמוד לכל אורך היממה. היות ומדובר על צרכים בריאותיים, יש לבית אבות סיעודי פיקוח של משרד הבריאות. כמו כן חייב בית אבות סיעודי רישיון של משרד הבריאות. במרבית המקרים יש בבית האבות מחלקות שונות אשר אחת מהן היא מחלקה סיעודית. יש מקרים רבים בהם משרד הבריאות מממן את האשפוז של הקשיש בבית האבות הסיעודי. המימון נעשה לאחר מתן קוד אשפוז על ידי משרד הבריאות. הקוד הסיעודי יינתן לקשישים אשר מצבם הפיסי סיעודי, כמו כן יש מקרים בהם יינתן קוד סיעודי לקשישים שמוגדרים כתשושי נפש. גם קשישים בעלי יכולת כלכלית נמוכה יוכלו לקבל קוד סיעודי.
 
 
בית אבות סיעודי | מול כרמל
 

מה הם השירותים הסיעודיים שנותן בית האבות הסיעודי?

 
בית אבות סיעודי מספק מענה כוללני עבור הקשישים השוהים בו. המטרה היא לאפשר לכל אחד מהקשישים ליהנות מאיכות חיים טובה ומחיי חברה נעימים. בין היתר ייהנו הקשישים מהשירותים הבאים:
• מעקב רפואי – בבית אבות סיעודי פועל צוות רפואי מקצועי בתחום הגריאטרי. הצוות מקבל לידיו את התיקים הרפואיים של כל אחד מהקשישים ששוהים בבית האבות, ומספק את הטיפולים הנדרשים בהתאם לצורך שנוצר. המעקב הרפואי הוא לכל אורך שעות היממה, מה שמבטיח את שלום הקשישים.
• תזונה – בבית האבות מקבלים הקשישים את ארוחותיהם המתאימות למצבם. לכל קשיש יותאם התפריט המתאים לו על ידי דיאטנית שתבחן את מצבו הרפואי ואת הצרכים הנחוצים לו. המטרה היא לתת לכל אחד את המזון המועיל ביותר עבורו.
• טיפוח אישי – בבית אבות סיעודי יקבל הקשיש מענה בתחום הטיפוח האישי. שירותי מספרה ופדיקור הם חלק מהמענה.
• פעילות וחברה – חשוב מאוד כי קשישים יהיו עסוקים ויפעלו בהתאם ליכולות הפיסיות שלהם. לשם כך מפעילים בבית אבות סדנאות, הרצאות ופעילויות נוספות שנועדו למלא את הזמן של הקשיש ולשמור על היכולות הנוכחיות שלו.
• עובדת סוציאלית – בבית אבות סיעודי ניתן להתייעץ עם עובדת סוציאלית שמלווה את הקשישים ומאפשרת לבני המשפחה לקבל החלטות לאחר ייעוץ מקצועי.
 
אנו מזמינים אתכם עוד היום לבקר במול כרמל, להתרשם מהמקום ומצוות המטופלים שלנו!

לבירור ופרטים נוספים צלצלו עכשיו: