גריאטריה

 
גריאטריה או ייעוץ גריאטרי הם מונחים מוכרים במיוחד בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי. זהו תחום בענף ברפואה שעוסק בעיקר בחקר וירוסים (מחלות) המלווים בתהליך ההזדקנות, ובדרך כלל תוקפות את בני הגיל השלישי. העיסוק הוא טיפול בכל במחלות, והתייחסות לענפים שונים, רפואת משפחה או רפואה פנימית.

 
 

מהו תחום גריאטריה?

 
ייעוץ גריאטרי מציג התייחסות מעט שונה לכל המחלות הנלוות בגלל הצרכים של אותם מטופלים וההתמודדות של הגוף שלהם עם כל חולשותיו. ישנם בתי אבות ובתי סיעוד גריאטריים שמאפשרים התמודדות קלה ופשוטה יותר עם מחלות אלו בשגרת חיים פעילה ומעניינת כמו בית האבות מול כרמל.

 
השתלבות התחום בשגרת החיים בבית האבות
 

?עבור מי רלוונטי התחום

 
  • תחום הגריאטריה הוא תחום שסביר להניח שכל אחד מאתנו יכיר בשלב מסוים בחיים. מטרת תחום זה היא ליצור שגרת חיים בריאה יותר ותקינה לכל מבוגר וקשיש כדי להאריך חיים ולשמור על בריאותו באופן הטוב ביותר. אנשים שצריכים טיפול גריאטרי הם לרוב אלו שיצטרכו לעבור פיזיותרפיה בשל בעיות בעצמות, שרירים או מפרקים, ואף אלו שזקוקים גם לטיפול פסיכולוגי.

  • מבוגרים רבים איבדו יכולות שהיו להם בעקבות תהליך הזדקנות החל מפגיעות קוגניטיביות ועד פגיעות שגרמו להם לאבד את יכולת הדיבור, השמיעה או הראייה. בשל הלקויות יש צורך בעזרה בתפקוד היום יומי, מה שצריך הדבר מעבר בבית אבות גריאטרי כדי לשמור על שגרה קלה ותקינה ללא סיכון או מגבלה לבצע פעולות שגרתיות. תשומת לב מיוחדת מוענקת לקשישים אלו וכך הם יכולים להמשיך לשמור על איכות חיים במקום שמיועד במיוחד בשבילם.
 

טיפול מקצועי בתחום הגריאטריה

 
 
 
 
כדי לתת את הטיפול הטוב ביותר למבוגרים ולקשישים בתחום גריאטרי יש צורך באיש מקצוע שייתן מענה ועזרה לתשושי הנפש בכל שעה, ובנוסף ידאג לטיפול תרופתי מתאים וישלבם בפעילויות חברתיות.


 
 
 
 
אם הנכם מחפשים בית שיש בו משפחה גדולה ותומכת עבור היקר לך הגעת למקום הנכון!

לבירור תאום ופרטים נוספים צלצלו עוד היום: