מוסד גריאטרי

 
מוסד רפואי גריאטרי הוא מוסד בו מאושפזים בני הגיל השלישי (בדרך כלל מגיל 65 ומעלה) ומקבלים טיפול מקצועי צמוד 24/7. מוסד זה בדרך כלל יהיה מחולק למחלקות שונות, וכל מחלקה תכיל את המטופלים המתאימים לה. אז מה באמת חשוב לדעת על מוסד גריאטרי? את כל זאת נדע בהמשך המאמר.

 
 

מה היא גריאטריה ומדוע מדובר בתחום רפואי חשוב ומרכזי?

 
 
ברמת ההגדרה היבשה ביותר, גריאטריה היא רפואת האדם הקשיש – תחום רפואי שעוסק בריפוי מחלות המלוות את תהליך ההזדקנות ובעצם טיפול בהן. מדובר בתחום חשוב ושונה מתחומי רפואה אחרים, משום שבתחום זה מתמחים רק בטיפול בתשושי נפש. המערך הגריאטרי דואג להעניק לכל תשושי הנפש את הטיפול המתאים והנכון עבור כל אחד ואחת בפרט.

 
 
 
מוסד גריאטרי
 
 
 
 

מוסדות גריאטריים ואופן הטיפול הניתן בהם

 

פתרון דיור לבני ובנות הגיל השלישי

 
במוסד גריאטרי האשפוז הוא לא קצר אלא ארוך טווח, המעבר למקום זה מצריך בפועל מעבר למסגרת דיור אחרת. בתור מסגרת דיור, מדובר בפתרון יעיל ונוח. הסיבה לכך היא פשוטה למדי – כמעט תמיד מדובר במוסדות המתאימים באופן אידאלי לצרכים היום יומיים של תשוש הנפש, אך מקרה כמו זה נותן מענה גם על צרכים חשובים וגם צרכים של פנאי ואיכות חיים.

 
 
 
 

מסגרת דיור מוגן – מסגרת גריאטרית מקצועית

 
כשמדברים היום על מסגרת של מוסד גריאטרי, נכון יותר לקרוא לה דיור מוגן. וזאת משום שמדובר בראש ובראשונה במסגרת דיור – מסגרת שבה אנשים חיים לאורך זמן, ושמהווה ערך ביתי לכל דבר. כמובן ששני התחומים מגיעים יחד ואינם נפרדים, וכשתבחרו עבור אדם קרוב אליכם דיור מוגן, עליכם לוודא שמדובר במסגרת גריאטרית איכותית שעונה על של הצרכים.
 
 
 
 
מעוניינים לדעת פרטים נוספים אודות מוסד גריאטרי וטיפוליו? חייגו אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ: