מוסד לחולי אלצהיימר

 
 
מחלת האלצהיימר היא אחת המחלות הקשות ביותר שיש. לעתים נדמה שאין לה סימנים מיוחדים ובן האדם יכול להתנהג רגיל לחלוטין, אך למעשה היא פוגעת לא רק ביכולות הזיכרון שלו אלא גם במצב הקוגניטיבי שלו, והוא עלול לאבד את היכולת לבצע כל פעולה עצמאית שגרתית. במוסד סיעודי לחולי אלצהיימר הוא יקבל את הטיפול הטוב ביותר בשבילו.

 

מהו מוסד סיעודי לחולי דמנציה ואלצהיימר?

 
 
 
 
 
מוסד סיעודי יכול להיות מתאים לכל אדם מבוגר או אדם שאינו יכול לנהל שגרה עצמאית, כאשר חלק ניכר מבתי האבות בארץ הם סיעודיים. בתי אבות אלו או מוסדות סיעודיים אחרים יכולים להתאים לאנשים שמוגבלים הן מבחינה גופנית או מכל סיבה כזו או אחרת. אך כאשר מדובר על חולי אלצהיימר המצב קצת יותר מסובך. חולי אלצהיימר ושיטיון באופן כללי, יכול לפגוע לא רק באיכות חייו של הלוקה במחלה אלא גם להחמיר את מצבו והוא עלול למצוא את עצמו בסכנה למרות שהוא אינו מבצע כל פעולה מסוכנת. מהן הפתרונות העיקריים למחלה זו?

 
 
מוסד לחולי אלצהיימר ודמנציה
 
 
 

השגחה צמודה 24 שעות ביממה

 
חולי אלצהיימר נוטים לשכוח כל דבר, גם את דרכים הביתה או אפילו לחדר. במצב כזה הם עלולים ללכת לאיבוד ולעתים אף להיכנס למקומות מסוכנים, כאשר הפגיעה הקוגניטיבית יכולה להיות עמוקה וחמורה במיוחד, דבר שבדרך כלל יחמיר ללא טיפול מתאים. אותם מטופלים עלולים לשכוח לאכול מה שיכול לגרום בעיות רפואיות נוספות, ובנוסף פעולות נוספות כמו להתקלח ושהייה בחוסר היגיינה יכולה להיות עוד חלק מההתמודדות הקשה גם ככה של שגרת יומם. למעשה ההשגחה במוסדות סיעודיים אלו צריכה להיות 24 שעות ביממה והצוות חייב לספק עבודה מסורה ואחראית.

 

טיפול רפואי אדוק

 
 
הטיפול הרפואי עבור חולי אלצהיימר הוא פרמטר קריטי במיוחד בבחירת המוסד הסיעודי שיטפל בהם. למעשה הטיפול הרפואי רק מונע את ההידרדרות. בימינו למעשה עוד אין תרופה לאלצהיימר, אך הטיפול חייב להיות מתמשך ומדויק בכדי שלא יחמיר לשלבים גרועים יותר. המצב הקוגניטיבי של אותו מטופל חייב להישמר באותו השלב על ידי טיפולים תרופתיים מטעם הרופא, ובמצבים מסוימים כשיש הידרדרות הוא חייב להיפגש עם רופא באופן מיידי. כמובן שנוכחות רפואית באזור כולל כל הציוד והידע למקרה חירום הוא עניין בסיסי וחייב להיות במוסד הסיעודי.

 
ליווי צמוד במוסד לחולי אלצהיימר
 

עזרה מקיפה בשגרת היום

 
בבתי אבות רגילים לא ניתנת עזרה אינטנסיבית לכל הדיירים כמו בבית אבות סיעודי לתשושי נפש מהסיבה שהגישה במקום זה משדלת את המטופלים לעצמאות, מה שלא מבטיח פתרון אולטימטיבי. בבית אבות סיעודי השמירה אדוקה יותר והעזרה בחיי היום יום ניתנת באופן קפדני. העזרה תינתן על ידי צוות עובדים מסור ואדיב. כמו כן, מלבד עזרת הצוות יש צורך בפעילויות שונות שישמרו על שגרה פעילה עבור אותם דיירים, כך שהמחלה שלהם גם לא תידרדר בהתאם לפעילויות הקוגניטיביות שיבצעו בה.

 

מוסד סיעודי מול כרמל כאן לשירותכם

 
אם הנכם דואגים ליקיריכם, ואתם רוצים שהם יהיו בידיים טובות, אנו במול כרמל מספקים לכם את האפשרות הטובה ביותר. אנו דואגים לשגרה פעילה והולמת עבור כל דייר שמגיע אלינו ולא משנה עד כמה חמור מצבו. אנו דואגים להשגחה מלאה 24 שעות ביממה עם הצוות הכי מסור שיש, כי ככה זה כשמצטרפים למול כרמל, מצטרפים למשפחה!

 
 
לכל ייעוץ או שאלה חייגו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם תמיד