פסיכוגריאטריה

 
אחד מתחומי הרפואה החשובים ביותר בכל הנוגע לטיפול באדם המבוגר הוא בין היתר מה שנוגע למצבו הנפשי של תשוש הנפש. השילוב בין שני תחומי הרפואה האלה – פסיכיאטריה וגריאטריה – הוא זה שיוצר את תחום הפסיכוגריאטריה. בהמשך המאמר, נפרט לעומק על תחום זה.

 

גריאטריה – התחום הרפואי המתמקד ברפואת הקשיש

 
בכדי להבין מה היא בדיוק פסיכוגריאטריה, ומהו טיפול פסיכוגריאטריה, עלינו להבין מעט יותר לעומק את התחום הרפואי העוסק בקשישים באופן כללי – גריאטריה. תחום רפואי זה עוסק בעיקר במחלות, תסמונות ומצבים רפואיים שהולכים יד ביד עם העלייה בתוחלת החיים בחברה המערבית, מדובר בתחום מתפתח אחד התחומים הנרחבים ביותר בו הוא רפואת הנפש של תשושי הנפש.

 
 

תשושי הנפש חווים קשיים נפשיים

 
קשישים רבים, ככל שהם מתקדמים בשנים, חווים שינויים מהותיים ביותר במצבם הנפשי. השינויים האלה יכולים להיות תוצאה של בדידות ודיכאון או שהם יכולים להיות תוצאה של מצבים רפואיים הקשורים להתבגרות והזדקנות. מחלות כמו שיטיון (דמנציה) או אלצהיימר – הן מחלות הקשורות למחלקת רפואת הנפש. מחלות אלו הן מחלות החלות בדרך כלל על בני הגיל השלישי, כתוצאה מהתבגרות הגיל וכו.

 
 
 
 

מהי פסיכוגריאטריה?

 
כפי שאתם מבינים, טיפול פסיכוגריאטריה הוא טיפול שנע בין טיפול תרופתי וליווי יום יומי של קשישים הסובלים ממחלות נפש שונות שאנשים רבים חווים באופן אישי כשהם מגיעים לגיל השלישי. כיום, יותר ויותר פסיכיאטרים מתמחים באופן ספציפי בתחום זה, וכל מוסד שמיועד לגיל השלישי צריך לתת מענה גם עבור צרכים בתחום זה, מלבד צרכים סיעודיים-רפואיים רגילים.

 
 
 
 

פסיכוגריאטריה היא תחום רפואי שהצורך בו עולה עם הזמן

 
ככל שתוחלת החיים עולה, יחד עם זאת גם מודעות לכל מה שנוגע לאיכות החיים בגיל השלישי. בעבר פחות ידעו לתת מענה רפואי ונפשי לקשישים שמגיעים לגילאים מתקדמים וחווים קשיים נפשיים – היום מודעים ויודעים לעשות זאת הרבה יותר טוב. כמובן שלשם כך נדרש טיפול מקצועי ומיומן של אנשי מקצוע בתחום.

 

בבחירת מוסד סיעודי – פסיכוגריאטריה פרמטר שניתן לקחת בחשבון

 
כשמגיע הזמן, ואתם צריכים לבחור עבור יקירכם מסגרת תומכת 24/7 - מוסד סיעודי או דיור מוגן, חשוב מאוד לשים דגש על תחום הפסיכוגריאטריה. מוסד המיועד לגיל השלישי בדרך כלל חייב לתת מענה בתחום זה גם בעת מחלות הגיל למיניהן-(כמו דמנציה או מחלת האלצהיימר).


 
מעוניינים לדעת פרטים נוספים אודות מוסד גריאטרי וטיפוליו? חייגו אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ: