בית אבות סיעודי
 
 
 
 
 
gold-factor
 
 
 
עומד בסטנדרט חווית שירות
מזווית הדיירים ובני המשפחה
ומשתייך לנבחרת בתי אבות המובילים
ברמת איכות השירות
 
 
 
 
 
 
 
5
6 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
 
072-3234783
 
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תהליך שיקום גריאטרי

 
הגיל השלישי מביא איתו מצבים רפואיים ואתגרים שאיתם אנחנו צריכים לדעת להתמודד, בתור אנשים קרובים למי שחווה את המצבים האלה. כאשר ישנו אירוע משמעותי שדורש שיקום – צריך לדעת מה בדיוק הטיפול הזה כולל ודורש, ולהכיר את תהליך השיקום הגריאטרי היטב.

 
 

אלו המצבים בהם ניתן צורך בתהליך שיקום גריאטרי

 
 
שיקום גריאטרי הוא תהליך קל, וכאשר מדובר בטיפול המיועד למצבים הקשורים לגיל השלישי – שזהו בדיוק הטיפול הגריאטרי – מדובר בתהליך שלעתים יכול להיות מסובך עוד יותר. במרבית המקרים, מה שגורם לצורך בשיקום הזה הוא מצבים נוירולוגיים – אירועים מוחיים, לדוגמה; מצבים אורתופדיים – שברים בירך או באגן; או ריתוק ממושך למיטה והיחלשות הגוף בשל מחלה כרונית. בכל מצב שכזה, נכנסים לתהליך שיקום לא פשוט ולא קצר.

 
 
 
תהליך שיקום גריאטרי
 
 
 
 

מצבים רפואיים אלו בגיל השלישי הם מצבים שניתן להשתקם מהם

 
לרבים מאתנו ישנה תפיסה, לפיה אירוע מוחי, שבר באגן או מחלה קשה הם דברים שאי אפשר להתאושש מהם בגיל השלישי. התפיסה הזאת, בראש ובראשונה, נובעת מבורות. כיום, תהליכי שיקום גריאטרי נהיים שכיחים יותר ויותר, ומגיעים לתוצאות יותר ויותר מוצלחות. הסיבה לכך היא השיפור הגדול בתחום הגריאטרי בארץ ובעולם, והמוסדות המקצועיים שנותנים מענה לכל צורך בתהליכי השיקום האלה – עליהם נבין קצת יותר כעת.

 

מה כולל תהליך השיקום הגריאטרי? (פעולות ושלבים) -

 
תהליך של שיקום גריאטרי הוא תהליך ממושך, שהשלבים השונים בו כוללים גם עבודה בתחומים רבים עם אנשי מקצוע המגיעים ממקצועות שונים, בכדי לתת את המעטפת השלמה עבור הקשיש שעובר את השיקום. התחומים האלה צריכים להיות רפואיים (גריאטריים), סיעודיים, תעסוקתיים, פיזיותרפיים, פסיכולוגיים ועוד. רק כאשר עובדים יחד, במטרה מאוחדת של שיקום הגוף ולעתים גם הנפש – אפשר להגיע לתוצאות מרחיקות לכת.

 

?האם עדיף להשתקם בבית או במוסד סיעודי מקצועי

 
 
 
 
אחת הסוגיות המסובכות ביותר בכל הנוגע לשיקום גריאטרי היא היכן הוא צריך להתבצע. כאן, ישנן שתי תפיסות שונות שבכל אחת מהן יש היגיון. יש מי שטוען שעדיף לעבור את השיקום בבית, וישנם גם מחקרים שמראים שבמידה והתבצע שיקום איכותי ורב-תחומי בבית, התוצאות שלו בדרך כלל תהיינה טובות יותר. עם זאת, שיקום במוסד מקצועי הוא בהחלט אופציה שמתאימה ברוב המקרים, שכן בבית אין לנו את המשאבים ואת אנשי המקצוע והמתקנים הדרושים לשיקום מקצועי במקום אחד. לכן, גישת המוסד היא השכיחה יותר.


 

חשוב לוודא שהשיקום מתבצע בצורה המקצועית ביותר מכל בחינה

 
 
כמובן שגם כאשר אנחנו בוחרים להעביר את תהליך השיקום הגריאטרי בתוך מוסד גריאטרי, שבדרך כלל יהיה גם מסגרת דיור מוגן, אנחנו צריכים לוודא שהדבר מתבצע בצורה המקצועית ביותר. לא מדובר פה בעניין של מה בכך, ולא כל מסגרת דיור מוגן תדע לתת מענה שיקומי מלא כפי שנחוץ בתהליכים אלה. יש לוודא שצוות הדיור המוגן הוא מוסמך ומקצועי ברפואה גריאטרית, בסיעוד, בטיפול תעסוקתי, פיזיותרפיה, פסיכולוגיה ועוד.


 

תהליכי שיקום דורשים עבודה מקצועית ומסגרת איכותית – כמו של מול כרמל

 
השירות של מול כרמל הוא שירות מקיף ומלא, שדואג לכל פרט ופרט בתהליכי שיקום גריאטריים. אנחנו מעסיקים צוות נרחב ומקצועי, שכולל גריאטריים, אחים ואחיות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים ועוד. אצלנו במול כרמל עושים את המרב בכדי שאתם תהיו בטוחים שהשיקום מתבצע על הצד הטוב ביותר מכל בחינה – ואצלנו שיקום הוא לא רק משימה, אלא תהליך מקיף ומקצועי שמוביל לתוצאות האיכותיות ביותר!


 
 
 
אם הנכם מחפשים בית סיעוד שעוסק בשיקום גריאטרי מקנה תא משפחתי גדולה ותומכת עבור היקר לך הגעת למקום הנכון!

לבירור תאום ופרטים נוספים צלצלו עוד היום: