תשושי נפש

 
טיפול בתשושי נפש יכול להיות משימה מורכבת, ומדובר במצב רפואי, פיזי ונפשי לא פשוט כלל שצריך לקבל עבורו מענה נרחב ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. אצלנו במול כרמל מספקים מענה מקצועי אישי ותומך במצבים כאלה, ונבין בדיוק מה נחוץ ומה אנחנו מספקים.

 
 

מהו מצב של תשישות נפשית?

 
מצב של תשישות נפשית הוא מצב שמוגדר בדרך כלל על ידי פסיכוגריאטרים, משום שמדובר במצב שמאפיין במידה רבה אנשים בטווח הגיל השלישי. מצב זה הוא למעשה מצב של פגיעה בתפקודים מוחיים, שיכולה להיגרם כתוצאה ממחלות כמו אלצהיימר או דמנציה, שמובילה לפגיעה קוגניטיבית, תפקודית ונפשית בחיי היום יום של הקשיש.

 

באילו מצבים תתפתח כזו סיטואציה?

 
הפגיעה הזאת יכולה להיות בזיכרון, בהתמצאות, בקבלת החלטות, בהפרעות שינה ואכילה, בעשיית צרכים והיגיינה ולעתים גם בסכנה שנשקפת לאדם מעצמו או מסביבתו. לכן, מבחינה אחראית עדיף שתשושי נפש כן יוכלו לקבל טיפול וסיוע מקצועיים ואישיים בחיי היום יום שלהם ולא להישאר ללא השגחה או טיפול.

 

המענה שניתן לקבל במסגרת מול כרמל עבור תשושי נפש

 
 
 
 

טיפול סיעודי צמוד –

 
הבסיס של כל בית אבות סיעודי, ושל מול כרמל כדוגמה ברמה הגבוהה ביותר בתחום זה, הוא הטיפול הסיעודי הפרטני והצמוד שניתן לדיירים שלנו. כאשר מדובר בתשושי נפש הדבר נכון פי כמה וכמה – יש צורך בטיפול צמוד ויום יומי לסיוע גם במשימות יום יומיות פשוטות, הצוות שלנו יתמוך ויטפל לאורך שנים, מה שיגרום לשיפור משמעותי ניכר באיכות החיים של הדייר.


 

מענה רפואי מתאים לתשושי נפש -

 
תשושי נפש זקוקים למענה רפואי מקצועי שמתמחה ברפואה גריאטרית ופסיכוגריאטרית וידע לענות על הצרכים המיוחדים של אוכלוסייה זו. בבית אבות מול כרמל עובדים רופאים שמתמחים בתחום ויודעים לספק את המענה הנחוץ במצב לא פשוט זה – כך שאפשר לחיות אורח חיים נורמטיבי ובריא גם לאור מצבים מסוג זה.


 
 
 
 

טיפול בגיל השלישי צריך להתבצע בצורה האישית והמקצועית ביותר

 
בגיל השלישי המטרה היא לחיות שגרת חיים נורמטיבית וקלילה לחלוטין, נוחה ונעימה למטופל, אך כאשר מדובר בתשושי נפש זהו לא עניין של מה בכך, ונדרשת מסגרת סיעודית שיכולה באמת לאפשר זאת. המסגרת של מול כרמל היא מסגרת משפחתית בראש ובראשונה שעונה לכל צורך ומענה טיפולי או רגשי – הנכם מוזמנים לבקר ולהיווכח בעצמכם.

 
לשאלות בירורים ופרטים נוספים צלצלו עכשיו -