לוגו הדר בית אבות

עומד בסטנדרט חווית שירות
מזווית הדיירים ובני המשפחה
ומשתייך לנבחרת בתי אבות המובילים
ברמת איכות השירות

073-7820001

בית אבות לתשושי נפש – מחלקה לתשושי נפש מול כרמל

מול כרמל מציעים לכם את המקום המושלם ביותר מכל הבחינות עבור תשושי נפש. צוות מסור, אדיב ומקצועי, מתקנים חדישים ואווירה שלווה ומיוחדת. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם ולענות על כל השאלות שלכם 🙂

מול כרמל בתי אבות

מוסד לתשושי נפש בצפון – דברים שחשוב לדעת

יש לא מעט בתי אבות לתשושי נפש באזור חיפה והקריות ובכלל באזור הצפון כולו. השאלה היא מה ההבדל בין כל בתי האבות האלו ומה מייחד כל אחד ואחד מהם. הנה כמה דברים שחשוב מאוד שתדעו לקראת הבחירה המשמעותית ביותר עבור יקירכם, בחירת בית האבות אליו תבחרו שיעבור.


איך למצוא בית אבות לתשושי נפש מתאים?

חשוב לזכור כי לא כל בית אבות הוא בית אבות לתשושי נפש. בעוד יש בתי אבות רבים בארץ, רק חלקם יוכלו לספק את התמיכה, השגרה והטיפולים שתשושי נפש זקוקים להם. תשושי נפש צריכים תמיכה סיעודית לאורך כל היום, לפי רמות שמשתנות לפי מצבו הרפואי וגם לפי רצונו להיות עצמאי, ואסור לשכוח כי ההעדפה האישית של הקשיש תהיה חשובה גם היא, חרף מצבו הרגיש. כדי למצוא בית אבות מתאים באזור חיפה והצפון צריך להבין מה הייחוד שלו אך יותר מכול, מה מתאים עבורכם.

לבחון מה המקום המתאים ביותר עבור המטופל

כדי להבין מה מצבו האמיתי של תשוש הנפש, יש צורך להגיע לאבחון מקצועי. האבחון חייב להתבצע עם רופא מומחה מהתחום שיוכל להבהיר את מצבו ואת האפשרות הטובה ביותר עבורו בהתאם לממצאים. יש רמות משתנות לבעיה ולא תמיד ברורים לנו כל הסימנים, לעתים רק לאחר זמן ממושך ניתן לעלות על בעיות שכחה ובעיות התנהגותיות הנגרמות כתוצאה מתסמיני הגיל המשפיעים על המוח. לתשושי הנפש בצפון יש פתרון לשגרת החיים והוא מעבר לבית האבות לתשושי נפש "מול כרמל".

בית האבות לתשושי נפש מול כרמל נמצא בקיבוץ שער העמקים, באווירה כפרית ונוף מושלם. המטופלים שלנו מקבלים טיפול מסור ואוהב ויחס אישי. אנו אוהבים אותם אחד אחד ומשתדלים שירגישו בבית, דבר שמאוד חשוב לעשות במיוחד כאשר מדובר במחלקה לתשושי נפש.

מה ההבדל בין בית אבות לתשושי נפש לדיור מוגן

ההבדל בין בית אבות לתשושי נפש לבין דיור מוגן הוא עצום. בעוד בדיור מוגן הדיירים הם עצמאים יחסית ואינם זקוקים לטיפול צמוד, הרי שבבית אבות לתשושי נפש יש צורך רב בתמיכה במטופל הן מבחינה בריאותית והן מבחינה נפשית. הטיפול חייב להיות צמוד, מסור ומותאם אישית למטופל שכן אין הוא מסוגל לטפל בעצמו.

כיצד בית אבות לתשושי נפש משפר את חיי המטופל?

ישנם כמה וכמה יתרונות משמעותיים במעבר קשישים למוסד לתשושי נפש סיעודי המתאים עבורם. אלו היתרונות העיקריים:

בטיחות ושמירה מקיפה

בבית אבות לתשושי נפש בצפון, ימצאו הקשישים את כל מה שהם צריכים. תהיה להם מסגרת תומכת ואוהבת שתעזור להם בכל שגרתם ולמעשה הם יוכלו להרגיש הרבה יותר עצמאיים ממה שהם היו אי פעם. כמובן שזו לא עצמאות מלאה ועדיין יהיו הרבה דברים שהם לא יוכלו לבצע לבדם, אך המתקנים מותאמים עבורם ולחצני מצוקה פזורים בכל מקום כך שיותר בטוח מזה לא הם לא יוכלו לקבל.

ביקורים חופשיים למשפחות

לבית האבות אפשר להגיע לבקר מתי שרוצים ואין כל הגבלה על היציאה והכניסה. הקשיש לא עובר למקום סגור להיפך, הוא עובר למקום משפחתי ואוהב שמאפשר לו לחיות כמו שהוא רוצה. מעבר לבית אבות לתשושי נפש בצפון בסך הכול פותח עוד אפשרות עבור הקשיש, כך שתמיד תהיה לו את החממה הבטוחה שלו.

טיפולים אלטרנטיביים ורפואיים

אצלנו במול כרמל ניתנים טיפולים אישיים עבור כל אחד ואחת מהמטופלים. אנו מתחייבים לצוות מסור ודואג שעומד על המשמר 24/7 ובנוסף לוקחים בחשבון את מצב הבריאות של כל אחד ואחת ובכך מתאימים לו טיפול מתאים ומסור.

היכרות עם הצוות המטפל

אחד הדברים החשובים ביותר הוא מפגש עם הצוות הסיעודי המטפל. מומלץ מאוד להרגיש את הכימיה עם האנשים איתם יקירכם ילכו לבלות את שארית חייהם, כך על פי האינטואיציה שלכם תוכלו לבדוק האם המקום מתאים עבור יקירכם.

קצת על מבוגרים תשושי נפש

טיפול בתשושי נפש יכול להיות משימה מורכבת, ומדובר במצב רפואי, פיזי ונפשי לא פשוט כלל שצריך לקבל עבורו מענה נרחב ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. אצלנו במול כרמל מספקים מענה מקצועי אישי ותומך במצבים כאלה, ונבין בדיוק מה נחוץ ומה אנחנו מספקים.

מהו מצב של תשישות נפשית?

מצב של תשישות נפשית הוא מצב שמוגדר בדרך כלל על ידי פסיכוגריאטרים, משום שמדובר במצב שמאפיין במידה רבה אנשים בטווח הגיל השלישי. מצב זה הוא למעשה מצב של פגיעה בתפקודים מוחיים, שיכולה להיגרם כתוצאה ממחלות כמו אלצהיימר או דמנציה, שמובילה לפגיעה קוגניטיבית, תפקודית ונפשית בחיי היום יום של הקשיש.

באילו מצבים תתפתח כזו סיטואציה?

הפגיעה הזאת יכולה להיות בזיכרון, בהתמצאות, בקבלת החלטות, בהפרעות שינה ואכילה, בעשיית צרכים והיגיינה ולעתים גם בסכנה שנשקפת לאדם מעצמו או מסביבתו. לכן, מבחינה אחראית עדיף שתשושי נפש כן יוכלו לקבל טיפול וסיוע מקצועיים ואישיים בחיי היום יום שלהם ולא להישאר ללא השגחה או טיפול.

מה חשוב לבדוק כשמחפשים בית אבות סיעודי לתשושי נפש?

המעבר לבית אבות סיעודי לתשושי נפש אינו פשוט. למעבר זה קיים אספקט נפשי שובר שגרה וכולל התאקלמות לא פשוטה בעבור תשושי הנפש. לכן חשוב מאוד לבדוק היכן נמצא המקום אליו עוברים. בנוסף, חשוב לבדוק שלבית האבות יש רישיון מטעם משרד הבריאות. יש להכיר את הצוות המטפל ולבחון את שגרת יומו של המקום ובכך להבטיח תיאום ציפיות ומעבר מושלם כמצופה. בנוסף ישנן המון שאלות המוצפות לאחר המעבר – האם טוב במקום החדש? האם הוא התרגל? האם הצוות מתייחס אליו יפה? האם עונים לכל הצרכים שלו? אלו שאלות לגיטימיות ולכן זה הזמן להבין כיצד בוחרים נכון ומסירים את כל הדאגות מראש.

ישנם כמה כללים חשובים עליהם ניתן להקפיד על מנת למצוא את המקום המתאים ביותר עבור יקירכם. אלה הם הכללים אותם ניתן להקפיד לבדוק בעת מציאת המקום:

להבין מהי התמחות המקום

בחירת מוסד סיעודי לתשושי נפש עבור היקרים לכם מכל היא אינה בחירה פשוטה והדבר הראשון שצריך לברר היא מידת ההתאמה של הטיפולים במקום יחד עם הצוות המטפל, למצבו הרפואי של המבוגר. יש בתי אבות לחולי דמנציה ויש בתי אבות שמתמודדים עם מצבים קשים ביותר ולכן חשוב להבין מהי ההתמחות של בית האבות והאם הם יודעים ומוסמכים להתמודד עם מצבו של יקירכם.

לבקר את המקום לפני ההחלטה עבור התרשמות אישית

בנוסף, יש צורך לגשת למקום הספציפי ולראות בפועל את צוות העובדים ומהי רמת הטיפול בחיי היום יום בקשישים. תמיד חשוב להגיע לבית האבות ולהתרשם מהצוות והאווירה של המקום, לפעמים המקום מקבל במציאות התרשמות אחרת.

האם ישנן פעילויות למטופלים – אם כן מהן?

חשוב מאוד לברר קודם כל שיש שגרת פעילויות מעניינת למטופלים, ובנוסף, מה כוללת השגרה בבית האבות? האם יש פעילויות למטופלים באופן שגרתי? האם יש שגרה מתמסרת מבחינה רפואית? כל הפרטים האלו יהיו החשובים ביותר לקראת המעבר של בן משפחתכם שמגיע למקום החדש ומתחיל חיים חדשים.

שעות ביקור נוחות

בית אבות סיעודי חייב להיות נוח גם לביקורים שלכם. אמנם יקיר לבכם עובר לבית אבות אך זה עדיין לא אומר שאתם לא תראו אותו לעתים תכופות. תוכלו להגיע אליו מתי שתרצו וכמובן שלפחות בהתחלה הביקורים יהיו רבים ובתדירות גבוהה. חשוב שתבדקו מתי אפשר להגיע כי אם שעות הביקור לא יהיו נוחות, תהיה זו בעיה לא פשוטה.

בית אבות סיעודי לתשושי נפש מול כרמל

אצלנו במול כרמל תמצאו צוות רפואי מסור, מקצועי ומיומן הדואג לטיפול אישי ומסור של 24 שעות עבור כל אחד ואחת מהדיירים. כמו כן אנו מציעים אווירה פסטורלית שמותאמת לשלוות נפש לכל הדיירים. מציעים לכם להגיע לבית האבות המורשה שלנו ולקבל חיים חדשים!

שאלות ותשובות:

על מנת לענות על השאלה "למי מיועד בית אבות סיעודי לתשוש נפש", עלינו קודם להבין מהי ההגדרה של הביטוי תשוש נפש.
ובכן, תשוש נפש הינה הגדרה רחבה מאוד לירידה ברמה הקוגניטיבית, שבדרך כלל פוקדת את האדם בגיל מתקדם, בגיל השלישי. במצב זה המציאות הופכת להיות קשה מאוד ואך מסוכנת עבור הקשיש, ויש צורך לעבוד למוסד סיעודי לתשושי נפש. במוסד זה הוא יקבל תמיכה מלאכה וכמובן טיפולים רפואיים במידת הצורך.

לא פשוט להיות תשוש נפש, ועוד יותר לא פשוט להתמודד עם קרובינו שסובלים מכך. מטופלים תשושי נפש יתקשו לתפקד בכוחות עצמם והירידה בתפקודם השכלי יפגע גם בדרך כלל ברמה הנפשית וגם ברמה הארגונית.
הקושי של המשפחה מתבטא בכך שיש צורך להקדיש זמן רב ועלויות לא קטנות. חשוב לזכור שיש דרך אחרת, אנו נועדנו על מנת לטפל במסירות רבה ומקיפה כל יום כל יום על מנת להעניק את היחס המושלם לקרוביכם. במוסד סיעודי לתשושי נפש יקבלו המטופלים מסגרת נוחה ובטוחה יותר עבורם.

תמיכה מלאה בכל המשתמע מכך
במוסד סיעודי לתשושי נפש בני הגיל השלישי יקבלו תמיכה מלאה בכל רבדי החיים. התמיכה כוללת הזנה, רחצה, הלבשה, קניות במידת הצורך וכמובן כל פעולה שבה ייתקל הקשיש בבעיה. הדיירים יוכלו לקרוא לעזרה בכל רגע ומכל מקום כאשר כל המוסד מרושת בלחצני מצוקה וכמובן צוות מלא, מסור, מקצועי ואכפתי שתמיד יהיה שם עבורם.

פעילות מתאימה ובטיחות מלאה עבור תשושי הנפש
במוסד סיעודי לתשושי נפש המטופלים יוכלו להיות הרבה יותר פעילים ממה שהם היו בחייהם הרגילים. יש המון מצבים בהם הקשיש יוכלו לצאת מחוץ לביתם בעיר כדי לבצע הליכה ולא יסכנו את עצמם, כאשר בחוץ יש רכבים, אופניים חשמליות וסכנות רבות אחרות. במוסד הסיעודי הוא יוכל לשמור על שגרה פעילה וחברתית עם דיירים נוספים במצבו ובגילו.

שיפור במצב הנוכחי
במוסד סיעודי זה ניתן לעצור את הידרדרות מצבו של תשוש הנפש על ידי פעילויות ותעסוקה שמשפרים את הזיכרון ובולמים את הדמנציה, פעילויות פנאי שמרגיעות את שגרת החיים ועוד. כמו כן, המתקנים יהיו בטוחים מאוד ומותאמים עבור מצבו וכך לא אמור להיות שום פרמטר שאינו בטוח עבורו.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

דילוג לתוכן