לוגו הדר בית אבות

עומד בסטנדרט חווית שירות
מזווית הדיירים ובני המשפחה
ומשתייך לנבחרת בתי אבות המובילים
ברמת איכות השירות

073-7820001

המדריך האולטימטיבי לבתי אבות: מה כדאי לדעת

מדוע כדאי לשקול בית אבות עבור יקירכם?

כאשר היקרים לנו מגיעים לגיל הזקנה וחיים בגפם בבית, הדבר גורם לקרובי המשפחה לדאגה עבור האדם המבוגר, במידה וזה לא עונה לנו לשיחת טלפון, אנו עלולים לחשוב שמשהו רע ארע לו.

מבוגרים רבים לא מקפידים על נטילת התרופות וכן נופלים נפילות קשות שגורמות להידרדרות מהירה במצבם, בגילאים המבוגרים קשה מאוד לאחות פציעות והתאונות נפוצות מאוד ועלולות להוות סיכון חיים ממשי.

בנוסף, מבוגרים רבים מתקשים ללכת לקניות, קופת חולים, לבנק ובוודאי שאינם מסתדרים עם העולם הדיגיטלי והאפליקציות לצורך הזמנת מוצרים הביתה.

כל זה עוד לפני שדיברנו על הבדידות, מבוגרים רבים מתמודדים עם בדידות קשה, רבים מהם לא יכולים להתנייד וכמעט לא רואים אור יום ולא מצליחים ליצור קשרים חברתיים, חברים רבים נפטרו . בלי סיוע מקרובי משפחה, הם מעבירים שבועות וחודשים בלי תעסוקה והדבר מוביל לדכדוך והתדרדרות קוגניטיבית.

כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הבעיות של הזדקנות , אתה רוצים להיות בטוחים שהיקרים שלכם מקבלים טיפול בסטנדרטים גבוהים. לבתי אבות יש מספר יתרונות,מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור קשישים שמתקשים להתמודד ולחיות לבדם בביתם.


מהם היתרונות של בתי אבות?

אנשים מבוגרים רבים מגלים שהם נאבקים בהרבה מהמשימות היומיומיות של חיי היומיום , כמו להתלבש, רחצה ואפילו אכילה ושתייה. בבית אבות יש תמיד איש צוות בהישג יד שיעזור בכל מטלה שיקירכם מתקשה בה.

צוות סיעודי מיומן עומד תמיד לרשותכם בבתי אבות , מוכן להתמודד עם כל בעיה רפואית המתעוררת במהירות וביעילות. הצוות מחלק תרופות בזמן המתאים ,אתם יכולים לדעת שהקשיש מטופל מסביב לשעון.

אחד היתרונות החשובים ביותר של מגורים בבתי אבות הוא הבטיחות והביטחון של יקירכם בכל עת. אנשים מבוגרים יכולים בקלות רבה מדי להפוך לקורבנות של פשיעה אלימה או על ידי רמאים, אפילו בתוך בתיהם. המצב מחמיר כאשר ליקירכם יש בעיות זיכרון והם עלולים לשכוח לנעול דלתות וחלונות, למשל. צוות בית האבות אחראי לדאוג שהדיירים יהיו מוגנים מפגיעה.

בדידות היא מכת הזקנה , בסביבת בית האבות תמיד יש עם מי לשוחח. קשישים יכולים להתערבב עם בני גילם, ליצור אינטראקציה חברתית. רוב בתי האבות מציעים מבחר פעילויות חברתיות כדי לשמור על גירוי נפשי.

אנשים מבוגרים רבים אינם מצליחים להאכיל את עצמם או שוכחים לאכול ולשתות ,, במיוחד אם הם סובלים מאלצהיימר או דמנציה. בית האבות דואג להציע מבחר ארוחות בריאות ומזינות בפרקי זמן קבועים לאורך כל היום.

עוד הטבות בית אבות, אין צורך לדאוג לניקיון הבית , לכביסה , הצוות דואג להחלפת מצעים באופן קבוע, שמירה על הסביבה נקייה.


כיצד למצוא את בית האבות המתאים עבור יקירכם

אז איך למצוא את בית האבות הטוב ביותר, התחילו באינטרנט. הרבה מהמחקר הזה יכול להיעשות מהמחשב הביתי, השתמשו בסיוע של עובדת סוציאלית,רופאת המשפחה, בית החולים המאשפז, עמותות ואתרים ממשלתיים.

רצוי להסתכל על מתקנים הממוקמים ליד קרובי משפחה וחברים, כך, ליקירכם יהיו מבקרים תכופים ועובדי המתקן יידעו שאותם מבקרים בוחנים את הטיפול שהם מספקים.

תבקרו במקומות ותסתכלו על הדיירים, כמה הם נראים לכם מטופחים, שוחחו איתם, תשאלו אותם האם הם מרוצים, שוחחו עם קרובי משפחה שתפגשו במסדרונות, תיעזרו בחוות דעת והמלצות ממכרים. שום חיפוש מקוון לא יכול להחליף ביקור במקום עצמו.

הקשיבו במסדרונות, בררו מה היחס שהדיירים מקבלים, תסתכלו על השיער, הבגדים. תדברו עם אנשי הצוות, תבררו איזה טיפול רפואי ניתן והאם יש תוכנית בידור ופעילויות חברתיות מתאימות.

משפחות צריכות להתבונן בסביבה ולשאול את עצמן, האם המקום רגוע ושקט או כאוטי ורועש, האם אתם שומעים צוות גוער וצועק . שימו לב אם אנשי הצוות מקיימים אינטראקציה צמודה עם הדיירים ויודעים את שמם.


מהי עלות בית אבות?

עלות ממוצעת של בית אבות משתנה בהתאם למוסד, היותו פרטי או ציבורי, עלות בית אבות פרטי במרכז יקרה יותר מבית אבות ציבורי הממוקם בפריפריה.


מסקנה

לחלק מהאנשים המבוגרים יש מצבים רפואיים מורכבים שבני המשפחה עשויים להתקשות להתמודד איתם. מציאת מוסד טיפול מעולה עבור יקיריכם, עם צוות בית האבות מיומן ומנוסה , יעניק את העזרה והסיוע הנדרשים.

המדריך האולטימטיבי לבתי אבות: מה כדאי לדעת

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

דילוג לתוכן