לוגו הדר בית אבות

עומד בסטנדרט חווית שירות
מזווית הדיירים ובני המשפחה
ומשתייך לנבחרת בתי אבות המובילים
ברמת איכות השירות

073-7820001

בית אבות סיעודי בקיבוץ לחולי אלצהיימר ותשושי נפש

בית אבות סיעודי בקיבוץ שער העמקים "מול כרמל" – בית אבות סיעודי לחולי אלצהיימר ותשושי נפש. אצלנו בני משפחותיכם יקבלו טיפול מסור ואוהב, באזור פסטורלי ויפה שאיננו מזכיר את מסדרונות בתי החולים שכולנו חוששים מהם ולא היינו רוצים שיקירינו יגורו בהם.

בית אבות סיעודי בקיבוץ - מול כרמל

בית אבות סיעודי מיועד למי שאיננו מסוגל לטפל בעצמו

כולנו מייחלים לשנים ארוכות ובריאות. רוצים להאריך ימים וליהנות מבריאות טובה גם בגיל מבוגר. אבל במציאות זה לא כך. רבים הם הקשישים אשר אמנם חצו את גיל השמונים ואף מעבר לכך, אבל המצב הבריאותי הגופני והנפשי שלהם אינו שפיר.

הם מתמודדים עם תופעות שונות שהזקנה מביאה בכנפיה, וזקוקים לטיפול מתאים שיאפשר להם לחיות את שנות הזקנה שלהם בכבוד. כל זמן שהקשיש עצמאי ומסוגל לשרת את עצמו בכוחות עצמו הוא יוכל לחיות בדיור מוגן, בבית אבות ואפילו בביתו הפרטי. אך כאשר מגיע שלב בו הקשיש אינו יכול לעזור לעצמו, והוא זקוק לעזרה מתמדת יהיה עליו למצוא מענה סיעודי. במקרים מסוימים המענה הביתי מספק ומגיע לביתו מטפל סיעודי. אך להרבה מהקשישים ולבני משפחותיהם נוח יותר ואף עדיף להעבירו למוסד סיעודי אשר ידאג לו.

יתרונות של בית אבות בקיבוץ

יתרון הסבר
סביבה ירוקה ומטופחת בתי אבות בקיבוצים ממוקמים בדרך כלל בשטחים פתוחים, עם נוף ירוק ומטופח. הסביבה הזו מספקת אוויר נקי, שקט ושלווה, אשר יכולים לתרום רבות לבריאותם ורווחתם של הדיירים.
קהילה תומכת בתי אבות בקיבוצים מהווים חלק מהקהילה הקיבוצית. הדיירים יכולים להשתתף בפעילויות הקהילה, להכיר אנשים חדשים ולחוש חלק מקבוצה. זה יכול לעזור להם להרגיש פחות בודדים ולשפר את איכות חייהם.
שירותים איכותיים בתי אבות בקיבוצים מציעים מגוון רחב של שירותים, כולל טיפול רפואי, סיעודי, תזונתי וחברתי. השירותים ניתנים על ידי צוות מקצועי ומיומן, אשר מחויב לספק לדיירים את הטיפול הטוב ביותר.

אז מהו בית אבות סיעודי לעומת בית אבות - דיור מוגן?

בית אבות סיעודי הינו בית אבות אשר שוהים בו קשישים שהמצב הבריאותי שלהם מחייב טיפול צמוד לכל אורך היממה. היות ומדובר על צרכים בריאותיים, יש לבית אבות סיעודי פיקוח של משרד הבריאות. כמו כן חייב בית אבות סיעודי רישיון של משרד הבריאות. במרבית המקרים יש בבית האבות מחלקות שונות אשר אחת מהן היא מחלקה סיעודית. יש מקרים רבים בהם משרד הבריאות מממן את האשפוז של הקשיש בבית האבות הסיעודי. המימון נעשה לאחר מתן קוד אשפוז על ידי משרד הבריאות. הקוד הסיעודי יינתן לקשישים אשר מצבם הפיסי סיעודי, כמו כן יש מקרים בהם יינתן קוד סיעודי לקשישים שמוגדרים כתשושי נפש. גם קשישים בעלי יכולת כלכלית נמוכה יוכלו לקבל קוד סיעודי.

מה ההבדל בין מוסד סיעודי למטפל סיעודי?

שירות מטפלים סיעודיים קיימים בבתי החולים, בדיור מוגן ואף בבתיהם הפרטיים של המטופלים. בית האבות הסיעודי לתשושי נפש הוא מקום המתעסק רק בטיפולים עבור אוכלוסיית הגיל השלישי, שם הם מקבלים טיפול פרטני עבור כל אחד ואחת מהמטופלים. הקשישים ייהנו משגרת פעילויות חברתיות בכל יום, השגחה צמודה וטיפול תרופתי במידת הצורך. מקום זה מיועד לקשישים שזקוקים לטיפול מקיף לאורך כל היום כאשר במקום ניתנת כל עזרה שהיא מפעולות בסיסיות כמו אכילה ורחצה, פעולות רפואיות וכמובן כל דבר נוסף אליו הוא יזדקק ושיוצא מן השגרה הרגילה.

מה הם השירותים הסיעודיים שנותן בית האבות הסיעודי?

בית אבות סיעודי מספק מענה כוללני עבור הקשישים השוהים בו. המטרה היא לאפשר לכל אחד מהקשישים ליהנות מאיכות חיים טובה ומחיי חברה נעימים. אחד הדברים החשובים ביותר שניתן לקבל במוסד סיעודי הם שירותים רפואיים והשגחה צמודה למטופל. שירותים אלו חשובים והכרחיים ביותר כאשר מצבם של המטופלים יכול להידרדר בקלות בכל רגע נתון ועלינו להיות עם היד על הדופק והשגחה צמודה. למרות נוכחות מלאה של המטפלים, חשוב שאותו מוסד יציע טיפול מקיף מעזרה ראשונה ועד טיפולים תומכים אחרים. בין היתר ייהנו הקשישים מהשירותים הבאים:

מעקב רפואי – בבית אבות סיעודי פועל צוות רפואי מקצועי בתחום הגריאטרי. הצוות מקבל לידיו את התיקים הרפואיים של כל אחד מהקשישים ששוהים בבית האבות, ומספק את הטיפולים הנדרשים בהתאם לצורך שנוצר. המעקב הרפואי הוא לכל אורך שעות היממה, מה שמבטיח את שלום הקשישים.

תזונה – בבית האבות מקבלים הקשישים את ארוחותיהם המתאימות למצבם. לכל קשיש יותאם התפריט המתאים לו על ידי דיאטנית שתבחן את מצבו הרפואי ואת הצרכים הנחוצים לו. המטרה היא לתת לכל אחד את המזון המועיל ביותר עבורו.

טיפוח אישי – בבית אבות סיעודי יקבל הקשיש מענה בתחום הטיפוח האישי. שירותי מספרה ופדיקור הם חלק מהמענה.

פעילות וחברה – חשוב מאוד כי קשישים יהיו עסוקים ויפעלו בהתאם ליכולות הפיסיות שלהם. לשם כך מפעילים בבית אבות סדנאות, הרצאות ופעילויות נוספות שנועדו למלא את הזמן של הקשיש ולשמור על היכולות הנוכחיות שלו.

עובדת סוציאלית – בבית אבות סיעודי ניתן להתייעץ עם עובדת סוציאלית שמלווה את הקשישים ומאפשרת לבני המשפחה לקבל החלטות לאחר ייעוץ מקצועי.

בית אבות לתשושי נפש - מחלקה לתשושי נפש מול כרמל

שילוב פעילויות לגיל השלישי

כאמור, במוסד סיעודי לתשושי נפש חשובה מאוד השתלבות חברתית. קשה מאוד לגור במוסד כלשהו בלי יכולת לבצע שום דבר שמזכיר שגרה מהנה מלאת תחביבים והפעלות ולכן חשוב מאוד למצוא מוסד המתאים פעילויות שמתאימות לקשישים סיעודיים, ופותח עבורם את האפשרות גם להכיר אנשים חדשים.

איך ניתן לבחור את המוסד הנכון?

בחירת מוסד סיעודי לתשושי נפש היא לא רגע קל עבור הקשישים, שמבין כל בתי האבות שקיימים מסביב לאזור מגוריהם יש לבחור את זה שאחוזי ההתאמה בו יהיו מושלמים ככל הניתן. אמנם שיקולי תקציב תמיד נכללים אך מעבר לכך מומלץ לבדוק את הפרטים הקטנים לעומק, מלחצני מצוקה שנמצאים במקומות נגישים עבור המטופלים, רמת ניקיון, איכות חדרים וכמובן הרושם הראשוני מהצוות המטפל. אל תתפשרו על איכות עבור יקירכם.

מוסד סיעודי לתשושי נפש וחולי אלצהיימר- מול כרמל

במשפחת מול כרמל אנו מעניקים טיפולים תרופתיים, טיפולי טיפוח, פיזיותרפיה והכי חשוב יחס חם ואוהב עבור כל אחת ואחד מהמטופלים שלנו.

שאלות ותשובות נפוצות:

בית אבות בקיבוץ הוא בית מגורים המיועד במיוחד לספק דיור, טיפול ותמיכה לקשישים בקהילה קיבוצית. הוא מציע סביבת מגורים משותפת שבה מבוגרים יכולים לקבל סיוע בפעילויות יומיומיות ולגשת לשירותים ושירותים שונים.

שירותים הניתנים בבית אבות בקיבוץ עשויים לכלול לינה בחדרים פרטיים או משותפים, ארוחות, סיוע בטיפול אישי, טיפול רפואי וסיעודי, פעילות חברתית, תכניות פנאי ושירותי הסעות. בנוסף, חלק מהקיבוצים עשויים להציע גישה לפעילויות תרבותיות וחינוכיות בתוך הקהילה.

הבדל משמעותי אחד הוא ההיבט הקהילתי של החיים בקיבוץ. דיירי בית אבות בקיבוץ הם חלק מקהילה גדולה יותר, בה שמים דגש על קשרים חברתיים וחוויות משותפות. קיבוצים מקדמים לרוב תחושת שייכות, שיתוף פעולה והשתתפות פעילה, שיכולים לשפר את הרווחה הכללית של מבוגרים.

בעוד שלכל קיבוץ יש קריטריונים ספציפיים משלו, בדרך כלל, בתי אבות בקיבוצים מיועדים בעיקר לחברי קיבוץ ובני משפחותיהם. עם זאת, חלק מהקיבוצים עשויים לפתוח את מתקנים שלהם למי שאינם חברים או יחידים מחוץ לקהילה הקיבוצית, בהתאם לזמינות ולמדיניות ספציפית.

מגורים בבית אבות בקיבוץ מציעים מספר יתרונות. אלה עשויים לכלול סביבה קהילתית תומכת, גישה למגוון שירותים ופעילויות, הזדמנויות לאינטראקציה חברתית ומעורבות, ויכולת לשמור על קשר לערכי הקיבוץ ולמסורות. בנוסף, הסביבה הקיבוצית מספקת לרוב סביבה שלווה וטבעית.

כן, בדרך כלל בני משפחה מוזמנים לבקר תושבים בבית אבות בקיבוץ. שעות הביקור והמדיניות עשויות להשתנות בין הקיבוצים, אך החשיבות של שמירה על קשרים עם יקיריהם מוכרת ומעודדת בדרך כלל.

הדרישות עשויות להשתנות בין הקיבוצים, אך השיקולים הנפוצים עשויים לכלול זכאות גיל, הערכת בריאות ועמידה בערכי הקיבוץ ובהנחיות הקהילה. מומלץ לפנות לקיבוצים ספציפיים לקבלת מידע מפורט לגבי תנאי הקבלה שלהם.

*המאמר והטבלה מספקים מידע כללי על בתי אבות קיבוצי. המידע אינו מהווה ייעוץ מקצועי, ויש להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטה על מיקום בית האבות.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

דילוג לתוכן