לוגו הדר בית אבות

עומד בסטנדרט חווית שירות
מזווית הדיירים ובני המשפחה
ומשתייך לנבחרת בתי אבות המובילים
ברמת איכות השירות

073-7820001

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

היכרות עם ההבדלים בין סוגים שונים בתי אבות ופתרונות דיור יכולה לסייע גם לקשישים וגם לבני המשפחות שלהם. במאמר הבא נתמקד בהבדלים בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן ונבין למי ומתי כל אחד מהם מתאים

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות סיעודי - מול כרמל

מבוגרים בגיל הזהב עלולים להגיע למצב שבו הם כבר לא יכולים או לא רוצים להישאר בקהילה. בשלב הזה של חייהם, אותם מבוגרים יכולים לבחור לעזוב את הבית ולעבור לסוגים שונים של בתי אבות. מבחינת פתרונות דיור, יש הבדל בעיקר בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן ומאוד חשוב להכיר אותו.

ההבדלים העיקריים בין דיור מוגן לבית אבות סיעודי

חשוב להבין שבין בית אבות שהוא סיעודי לבית בית אבות המשמש כדיור מוגן יש מספר הבדלים מאוד משמעותיים עבור מי שעובר לגור בבית האבות. הסממן הכי משמעותי הוא מצבו הגופני והנפשי של הדייר ועל כל נרחיב:

הבדלים ברמת התפקוד

ההבדל העיקרי בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן בא לידי ביטוי ברמת התפקוד של הדיירים. בעוד דיור רגיל מיועד לאנשים עצמאיים שיכולים לבצע את רוב הפעולות היום יום לבד, מוסד סיעודי מיועד לכאלה שאינם יכולים לעשות זאת. מכאן והלאה, אפשר להבין את ההשפעה של רמת התפקוד על היערכות המוסד מבחינת מספר אנשי הצוות, אפשרות לקבלת שירותים רפואיים בשגרה ובחירום, עלויות וכן הלאה.


מימון שהות במוסד

בדרך כלל קל יותר למצוא פתרונות מימון עבור מוסדות סיעודיים, לעומת פתרונות מימון לקשישים עצמאיים שנחשבים לסוג של פריבילגיה. כך לדוגמא את בתי האבות הסיעודיים יכול להיות שיהיה אפשר לממן באמצעות השתתפות קופות החולים, חברות ביטוח פרטיות וכן הלאה. לעומת זאת, פתרונות מגורים שמיועדים למבוגרים עצמאיים יצטרכו להיות ממומנים בעיקר על ידי הקשישים עצמם או בני המשפחות שלהם.


פערי מחירים בין פתרונות מגורים

מרכזי דיור לאנשים עצמאיים הם ברובם פרטיים ולכן עלותם גבוהה מזו של בתי אבות אשר ממומנים על ידי המדינה. עם זאת, ניתן להתייעץ עם נציגי המקום כדי להתאים אפשרויות תשלום רלוונטיות. בין היתר, אפשרויות אלו יכללו התייחסות לתקציב של בני המשפחה, לצרכים של הקשיש וכן הלאה.


הבדלים בסדר היום

האופי השונה של בתי אבות משפיע מטבע הדברים על סדר היום של הקשישים והמבוגרים. בעוד במקומות סיעודיים אין כמעט סדר יום שמערב את הפעילות האקטיבית של הדיירים, בפתרונות מגורים לעצמאיים זה שונה לחלוטין. בפועל, רוב פתרונות המגורים שמיועדים לקשישים עם רמת תפקוד גבוהה ועם עצמאות כמעט מלאה מציעים סוגים שונים של פעילויות פנאי, חברה, תרבות, רווחה וכן הלאה.


התאמת הדיור לבעיות הבריאותיות

פתרונות דיור לעצמאיים מציעים בעיקר את המעטפת השירותית והחברתית או התרבותית. לעומת זאת, קשישים במצב סיעודי או כאלה שסובלים מבעיות בריאותיות כגון תשישות פיזית או נפשית, מצב סיעודי מורכב וכן הלאה לא יכולים להסתדר שם. עבור קשישים במצב סיעודי, הדרך היחידה להתאים את פתרונות הדיור לבעיות שמהן הם סובלים היא באמצעות בית אבות שמיועד לכך.


שגרת החיים בפתרונות מגורים שונים

המטרה של פתרונות דיור לעצמאיים היא לאפשר להם להמשיך את החיים שלהם בצורה כמה שיותר נעימה ונוחה. כדי להשיג את המטרה הזו, מנסים לשמור על שגרת החיים עם פעילויות, חוגים ומתקנים מיוחדים. לשם השוואה, במוסדות שמיועדים למגורים של קשישים במצב סיעודי הדגש הוא על טיפול רפואי ולא בהכרח על המעטפת החיצונית.


כך בוחרים פתרונות מגורים

הדרך לבחור פתרון מגורים מתאים לקשישים ובני גיל הזהב הוא קודם כל לבדוק את המצב הבריאותי שלהם. אם המצב הבריאותי אינו מאפשר תפקוד עצמאי, הפתרון יהיה להעביר את הקשישים או המבוגרים לבתי אבות סיעודיים אשר מיועדים לכך. אבל אם הקשישים מתפקדים ברמה גבוהה ובצורה יחסית עצמאית, יכול להיות שהפתרון המתאים יהיה דיור עם פעילויות וחוגים.

במידה ואתם עדיין לא בטוחים לגבי השאלה האם "מול כרמל" הינו המקום הטוב ביותר עבורכם או עבור יקירכם, אנו מזמינים אתכם להתקשר למספר

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

דילוג לתוכן